NDT, Tahribatsız Muayene Ürünleri, Endüstriyel Tahribatsız Muayene Cihazları, Tahribatsız Muayene (NDT) Nedir?, Penetrant, manyetik partikül, manyetik partikül testi, penetrant testi, Kırmızı penetrant, Floresan penetrant, yoke, manyetik yoke, manyetik test cihazı, uv lamba, Penetrant testi, Manyetik parçacık testi, kalınlık ölçüm cihazları, kalınlık ölçer, ultrasonik kalınlık ölçüm, sertlik ölçüm cihazı, bilyalı sertlik ölçer, sertlik ölçer, çatlak testii, Penetrant, Penetrant Test, Sıvı Penetrant, PT, Penetrant Muayenesi, Kırmızı Penetrant, Görünür Penetrant, Tip 2 Penetrant, Florışıl Penetrant, Floresan Penetrant, Sıvı Penetrant Testi, Çatlak Testi, Çatlak Sıvısı, Çatlak Bulucu, Level 2 Penetrant, Havacılık Penetrantı
Başarılı: Gönderildi!
Başarısız: Lütfen tüm alanları eksiksiz doldurunuz!
 
BİZİ TAKİP EDİN
NDT,NDT açılımı nedir?, NDT yöntemleri nelerdir?, NDT cihazı nedir?, NDT uzmanı ne demek?, Tahribatsız Muayene Ürünleri, Endüstriyel Tahribatsız Muayene Cihazları, Tahribatsız Muayene (NDT) Nedir?, Penetrant, manyetik partikül, manyetik partikül testi, penetrant testi, Kırmızı penetrant, Floresan penetrant, yoke, manyetik yoke, manyetik test cihazı, uv lamba, Penetrant testi, Manyetik parçacık testi, kalınlık ölçüm cihazları, kalınlık ölçer, ultrasonik kalınlık ölçüm, sertlik ölçüm cihazı, bilyalı sertlik ölçer, sertlik ölçer, çatlak testii, Penetrant, Penetrant Test, Sıvı Penetrant, PT, Penetrant Muayenesi, Kırmızı Penetrant, Görünür Penetrant, Tip 2 Penetrant, Florışıl Penetrant, Floresan Penetrant, Sıvı Penetrant Testi, Çatlak Testi, Çatlak Sıvısı, Çatlak Bulucu, Level 2 Penetrant, Havacılık Penetrantı

MVX (GERÇEK ZAMANLI A-B TARAMA) ULTRASONİK KALINLIK ÖLÇER

Dakota Ultrasonics firmamızın MVX Canlı A/B Taramalı Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazları çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, kompozit, plastik, cam, polietilen gibi çeşitli malzemelerde kullanılabilir. MVX Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı Pulse-Echo ve Echo-Echo ölçüm methodları ile çalışmaktadır. Canlı A ve B tarama özellikleri sayesinde korozyona uğramış malzemelerin dahi çok hassas bir şekilde ölçümlerini yapar.
Otomatik modu sayesinde farklı kalınlıklardaki malzemelerin ölçümlerinde kazanç kontrolü ve kapı genişliği gibi özellikleri de otomatik olarak ayarlaması cihazın kullanımını oldukça kolaylaştırmaktadır. Otomatik kazanç kontrolü özelliği sayesinde farklı kalınlıkların hızlı, güvenilir ve en doğru ölçümlerinin yapılmasına olanak sağlar.
Prob tanıma ve otomatik prob sıfırlama özellikleri sayesinde cihaz-prob seti çok hızlı ve kolay bir şekilde kalibre edilir. Kullanıcı dostu ara yüzü ve dayanıklı dış kasası ile zorlu saha koşullarında işlerinizi oldukça kolaylaştırır. Data kaydı sayesinde ölçümlerinizi kaydederek izlenebilirlik sağlar.
NIST & MIL-STD-45662A'ya göre izlenebilir fabrika kalibrasyonu.


GENEL BAKIŞ

Otomatik Kazanç Kontrolü (AGC) Avantajı
Otomatik Kazanç kontrolü (AGC), farklı kalınlıklara sahip test parçasının ölçümü yapılırken alınan ilk ekonun (ses yankısının) ekranda gösterilen pik yükseklik değerinin, %80 yükseklik eşiğini bulacak şekilde otomatik olarak ayarlanmasıdır.

Otomatik Mod
Cihaz ölçülen malzemenin kalınlığına ve ses iletim hızına göre ses hızını ve ekran genişliğini otomatik olarak optimize eder.

Canlı A Tarama
Canlı A-Tarama özelliği ölçümleri çok hassas ve en doğru şekilde gerçekleştirilmesini sağlar.

Otomatik Prob Tanıma
MVX, takılan Dakota Ultrasonics marka probu otomatik olarak tanımaktadır.

Alarm Modu
Seçilen eşik değerini aştığında cihaz sesli ve ışıklı uyarı verir.

Pulse-Echo Ölçüm Modu
MVX ile boyasız ve kaplamasız yüzeylerden ölçüm alınabilmektedir.

Echo-Echo Ölçüm Modu
MVX ile boyalı ve kaplamalı yüzeylerden ölçüm alınabilmektedir.

Kasa
Nikel kaplı alüminyum gövde, su geçirmez tuş takımı

 

Havacılık ve Uzay

Alternatif Enerji

Otomotiv

Döküm ve Üretim

Savunma Sanayi

Demiryolu

Petrol/Gaz Rafinerileri ve Boru Hatları

İLGİLİ ÜRÜNLER


DAKOTA ULTRASONIC firmasının ürünü olan DFX-7 ultrasonik hata dedektörü olmasının yanında, A ve B tarama özelliği ile yüksek hassasiyetli kalınlık ölçüm cihazıdır.


Dakota DFX-8 güneş ışığı altında bile görülebilen QVGA Blanview ekranı ile Ultrasonik Muayenenizi her ortamda verimli bir şekilde yapmanızı olanak sağlar.


DC 2000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı; yüzeyinde kaplama veya boya barındırmayan çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, kompozit, plastik, cam, polietilen gibi çeşitli malzemelerin kalınlıklarının ölçümünde kullanılmaktadır.


DC 3000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, kompozit, plastik, cam, polietilen gibi çeşitli malzemelerin kalınlıklarının ölçümünde kullanılmaktadır. 


DC 4000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı Pulse-Echo ve Echo-Echo ölçüm methodları ile çalışmaktadır.


Big Probe firmamızın; prob tabanı aşınmasını en aza indirgeyecek nitelikte birçok frekans ve kristal boyutuna sahip, ultrasonik muayene problarını sağlamaktayız.


Prob doğrulamaları ve kalibrasyonlarının gerçekleştirilebilmesi adına bir çok malzeme türünde üretilmiş blokları sağlamaktayız.

X