BİZİ TAKİP EDİN
NDT,NDT açılımı nedir?, NDT yöntemleri nelerdir?, NDT cihazı nedir?, NDT uzmanı ne demek?, Tahribatsız Muayene Ürünleri, Endüstriyel Tahribatsız Muayene Cihazları, Tahribatsız Muayene (NDT) Nedir?, Penetrant, manyetik partikül, manyetik partikül testi, penetrant testi, Kırmızı penetrant, Floresan penetrant, yoke, manyetik yoke, manyetik test cihazı, uv lamba, Penetrant testi, Manyetik parçacık testi, kalınlık ölçüm cihazları, kalınlık ölçer, ultrasonik kalınlık ölçüm, sertlik ölçüm cihazı, bilyalı sertlik ölçer, sertlik ölçer, çatlak testii, Penetrant, Penetrant Test, Sıvı Penetrant, PT, Penetrant Muayenesi, Kırmızı Penetrant, Görünür Penetrant, Tip 2 Penetrant, Florışıl Penetrant, Floresan Penetrant, Sıvı Penetrant Testi, Çatlak Testi, Çatlak Sıvısı, Çatlak Bulucu, Level 2 Penetrant, Havacılık Penetrantı
 

Havacılık ve Uzay Sanayisi'nde, hata ve süreksizliklerin erken tespiti için, tahribatsız muayene yöntemleri hayati öneme sahiptir.

 

Alternatif Enerji üretiminde kullanılan malzemelerin uzun dayanımlı olması ve zorlu saha şartlarında stabil olarak çalışması amaçlanır. Yüksek üretim hassasiyeti gereken bu sektörde; Ultrasonik ve Radyografik Test başta olmak üzere diğer tüm NDT yöntemleri tercih edilmektedir.

 

Daha güvenli ve gövde ömrü uzatılmış araçların tasarımında tahribatsız muayene uygulamaları vazgeçilmezdir.

 

Döküm sektöründe faaliyet gösteren firmalar, döküm esnasında ve sonrasında oluşabilecek gaz boşluğu, cüruf kalıntısı gibi süreksizliklerin tespitini yapabilmek adına NDT yöntemlerine başvurmaktadırlar.

 

Yüksek malzeme kalitesi ve yüksek üretim hassasiyeti gereken Savunma Sanayi; Havacılık ve Uzay Sanayisi ile birlikte ilk tahribatsız muayene yöntemlerinin kullanıldığı ve bu alana yön veren sektörlerdir.

 

Demiryolu endüstrisi, en güvenilir ulaşım yöntemlerinden biri olmasını, büyük oranda NDT uygulamalarına borçludur. Bu endüstride hata ve süreksizliklerin erken tespiti, hayati derecede önem arz etmektedir.

 

Petrol ve Gaz Rafineleri, Petrol ve Gaz Boru Hatları ve Petrokimya Tesisleri’ nin devreye alınması sürecinde ve periyodik duruş aralıklarında birçok tahribatsız muayene yöntemi ile korozyon ve diğer hata ve süreksizliklerin tespiti yapılmaktadır.

X