BİZİ TAKİP EDİN
NDT,NDT açılımı nedir?, NDT yöntemleri nelerdir?, NDT cihazı nedir?, NDT uzmanı ne demek?, Tahribatsız Muayene Ürünleri, Endüstriyel Tahribatsız Muayene Cihazları, Tahribatsız Muayene (NDT) Nedir?, Penetrant, manyetik partikül, manyetik partikül testi, penetrant testi, Kırmızı penetrant, Floresan penetrant, yoke, manyetik yoke, manyetik test cihazı, uv lamba, Penetrant testi, Manyetik parçacık testi, kalınlık ölçüm cihazları, kalınlık ölçer, ultrasonik kalınlık ölçüm, sertlik ölçüm cihazı, bilyalı sertlik ölçer, sertlik ölçer, çatlak testii, Penetrant, Penetrant Test, Sıvı Penetrant, PT, Penetrant Muayenesi, Kırmızı Penetrant, Görünür Penetrant, Tip 2 Penetrant, Florışıl Penetrant, Floresan Penetrant, Sıvı Penetrant Testi, Çatlak Testi, Çatlak Sıvısı, Çatlak Bulucu, Level 2 Penetrant, Havacılık Penetrantı
Anasayfa  /  Blog  /  Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazları Arasındaki Farklar Nelerdir?
Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazları Arasındaki Farklar Nelerdir?

ULTRASONİK KALINLIK ÖLÇÜM CİHAZLARI ARASINDAKİ FARKLAR NELERDİR?

Dragon Electronics firmamızın Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazları çelik, paslanmaz çelik, alüminyum, bakır, kompozit, plastik, cam, polietilen gibi çeşitli malzemelerde kullanılabilir. Otomatik kazanç kontrolü özelliği sayesinde farklı kalınlıkların hızlı, güvenilir ve en doğru ölçümlerinin yapılmasına olanak sağlar. Prob tanıma ve otomatik prob sıfırlama özellikleri sayesinde cihaz-prob seti çok hızlı ve kolay bir şekilde kalibre edilir. Kullanıcı dostu ara yüzü ve dayanıklı dış kasası ile zorlu saha koşullarında işlerinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Farklı uygulama alanları için geliştirilmiş cihaz seçenekleri bulunmaktadır.

DC 2000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı
DC 2000 Ultasonik Kalınlık Ölçüm cihazını Pulse-Echo ölçüm methodu ile çalışmaktadır. Üzerinde kaplama veya boyu barındırmayan malzemelerin kalınlık ölçümlerinde kullanılır.

DC 3000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı
DC 3000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı Pulse-Echo ve Echo-Echo ölçüm methodları ile çalışmaktadır. Echo-Echo ölçüm modu sayesinde boyalı veya kaplamalı yüzey üzerinden ana malzemenin kalınlık ölçümlerinin yapılabilmesini sağlar.

DC 4000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı (Real time A/B Scan)
DC 4000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı Pulse-Echo ve Echo-Echo ölçüm methodları ile çalışmaktadır. Canlı A ve B tarama özellikleri sayesinde korozyona uğramış malzemelerin dahi çok hassas bir şekilde ölçümlerini yapar. Otomatik modu sayesinde farklı kalınlıklardaki malzemelerin ölçümlerinde kazanç kontrolü ve kapı genişliği gibi özellikleri de otomatik olarak ayarlaması cihazın kullanımını oldukça kolaylaştırmaktadır.

DC 5000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı (Real time A/B Scan)
DC 5000 Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı kalınlığı çok fazla olan kompozit malzemelerin ölçümlerinin yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Canlı A ve B tarama özellikleri ile max. 590 mm kalınlıktaki kompozit malzemelerin kalınlık ölçümlerinin yapılmasına olanak sağlar.

DC 6000 Hassas Ultrasonik Kalınlık Ölçüm Cihazı (Real time A/B Scan)
DC 6000 Hassas Ultrasonik Kalınlık Ölçüm cihazı çok ince malzemelerin kalınlık ölçümlerinin yapılabilmesi için tasarlanmıştır. Canlı A ve B tarama özellikleri ile min. 0,2 mm kalınlıktaki malzemelerin kalınlık ölçümlerinin çok hassas bir şekilde yapılmasına olanak sağlar.

X